ETR

PTE Bölcsészettudományi Kar

Oldaltérkép

ZÁRÓVIZSGA INFORMÁCIÓ

A PTE Bölcsész Akadémia című előadássorozat a nagyközönség – köztük a középiskolások és tanáraik – számára kívánja bemutatni a bölcsészet- és társadalomtudományi kutatások legújabb eredményeit, a Nyitott Egyetemével rokon formában. A program keretében olyan nemzetközileg is elismert tudósok mutatják be legújabb kutatási eredményeiket, akik más felsőoktatási intézményekben, kutatóhelyeken tevékenykednek. A szemeszterenként 10 előadásból felépülő program során a hallgatóság több tudományterület, az irodalom, filozófia, pszichológia, kulturális antropológia, régészet, történelem egy-egy izgalmas szegmenséből kaphat ízelítőt. Az előadások azonban nem csupán a kvalifikált szakemberek, az egyes tudományok iránt elkötelezett egyetemi polgárok (hallgatók és oktatók) számára nyújthatnak tartalmas időtöltést. A tudományos-ismeretterjesztő jellegű előadások a széles látókörű, ismereteiket gyarapítani kívánó diákok és tanáraik körében éppen úgy érdeklődésre tarthatnak számot, mint az új tudományos eredményekre nyitott művelt nagyközönség soraiban. A PTE Bölcsész Akadémia szervezői tehát szeretettel várnak minden kedves érdeklődőt, sőt az előadásokat követően a hallgatóság a témával kapcsolatos kérdéseket is megfogalmazhat. Az előadások ingyenesen látogathatók, melyek egységesen minden hét csütörtökén 18:00 órakor kezdődnek (az első alkalom 2012. szeptember 20., az utolsó 2012. november 29.) – két kivétellel – a PTE Vargha Damján konferenciatermében (Ifjúság útja 6.).

A BÖLCSÉSZ AKADÉMIA RÉSZLETES PROGRAMJA